Login
ui-button
Main
ui-button
Login
Force Desktop Site
Login
Home
About
Schedule/Stats
Upcoming Leagues
Sign Up
Forum
Switch League
Monday
Monday Winter/Spring Mens @ BFD
Monday Winter 2023-24 EMS League
Monday Winter/Spring Co-Ed @ uOttawa
Monday Winter/Spring Co-Ed @ Gloucester
Tuesday
Tuesday Winter/Spring Co-Ed @ The RA Centre
Wednesday
Wednesday Winter/Spring Mens @ Gloucester
Wednesday Winter/Spring Co-Ed @ uOttawa
Wednesday Winter/Spring Co-Ed @ Gloucester
Friday
Friday Winter/Spring Coed @ uOttawa, CU & RA Centre
Friday Winter/Spring Mens @ uOttawa, CU & RA Centre
Sunday
Sunday Winter/Spring Mens @ uOttawa
Sunday Winter/Spring Coed @ uOttawa
League Information
Schedule
Results
League Table
League Statistics
Team Consolidated
Individual Statistics
Honours
Pickup Games
Upcoming Games
All Time Statistics
View All Time Stats
Honours
Other
Todays League Schedule
Schedule By Date
Monday 19 August 2019
Previous Day
Next Day
FC Bundesautobahn
TBD
TBD
TBD
Consolation -
Mud-Hens
Ottawa Blues Fc
6:00pm
Carleton Stadium (1)
3rd Place Game -
Stef's Minions
Fuego's
6:00pm
Carleton Stadium (2)
Consolation -
Brochacho
Shoots First
6:00pm
Carleton Stadium (3)
Consolation Final -
Ottawa Code Blue
Net Six and Chill
6:00pm
Immaculata (1)
Consolation Final -
Canaries 6.0
Yellow Cards
6:00pm
Immaculata (2)
Kicking & Screaming
Monday Spring Co-Ed @ Immaculata - A
6:00pm
Immaculata (3)
Riverside FC
FC Shobra
7:00pm
Carleton Stadium (1)
Final -
Cajun Pelicans FC
The Fenton Menace
7:00pm
Carleton Stadium (2)
FC El-Hajj
Oranje
7:00pm
Carleton Stadium (3)
Smashville
Magpies
7:00pm
Hornets Nest (1)
Who Needs Mo
Get Schwifty XI
7:00pm
Hornets Nest (2)
Indies
Handball Bandits
7:00pm
Hornets Nest (3)
All Blue
Monday Summer Coed @ Immaculata/CU - A
7:00pm
Immaculata (1)
Final -
No Game Scheduled
Nine Nine
7:00pm
Immaculata (2)
West Lam United
Dynamite
7:00pm
Immaculata (3)
Ottawa Couch Sofas
Goon Squad
7:30pm
Louis Riel (1)
FPTP
Dana's Party Love Boat XXXVI
7:30pm
Louis Riel (2)
The Underachievers
Net Six and Chill
7:30pm
Louis Riel (3)
3rd Place Game -
Riverside FC
CR7s
8:00pm
Carleton Stadium (1)
Lb + Y
Ottawa Nationals
8:00pm
Carleton Stadium (2)
Dragons
Rangers
8:00pm
Carleton Stadium (3)
Purple Drank FC
Liquorpool FC
8:00pm
Immaculata (1)
Tabarn AC
Team Chaos
8:00pm
Immaculata (2)
The Best D
TITUS Titans F.C.
8:00pm
Immaculata (3)
BATTLE SHARKS
SWAT
8:30pm
Hornets Nest (1)
Monday Blues
Het Oranje Zeven
8:30pm
Hornets Nest (2)
Queens Park Strangers
Monday Summer Coed @ Gloucester - B
8:30pm
Hornets Nest (3)
Goon Squad
Ottawa Nationals
9:00pm
Carleton Stadium (1)
Falcons
Brazil International
9:00pm
Carleton Stadium (2)
B2BC
Envari FC
9:00pm
Carleton Stadium (3)
Final -
Spotkick Murphys
Dirty Mike & The Boys
9:00pm
Immaculata (1)
Arse-n-all
Hot Mess (Indy C)
9:00pm
Immaculata (2)
Nevernudes
Los Primos
9:00pm
Immaculata (3)
FCNoname
GS - Bobby, The Sequel
9:00pm
Louis Riel (1)
Bench Greg
Gossip Gurlz
9:00pm
Louis Riel (2)
Hyrule Warriors
Hard D
9:00pm
Louis Riel (3)
3rd Place Game -
UnReal Madrid
EDC FC
10:00pm
Carleton Stadium (1)
Consolation -
Ravens
Fob United
10:00pm
Carleton Stadium (3)
Consolation -
Cobra Kai
Second Wind
10:00pm
Immaculata (1)
Hot Mess (Indy C)
Nevernudes
10:00pm
Immaculata (3)
Change Theme
Confirmation
Are you sure?