Status

Wednesday Winter @ uOttawa / Immaculata

League Schedule

Schedule Notes

Division A & B: (Regular Season: March 13th - May 1st) - Each team will play their divisional opponents once and two teams twice over a seven-game regular season. (Playoffs: May 8th - May 15th) - Each team will play two playoff games, with the top four teams competing for the league title. 

Division C & D: (Regular Season: March 13th - May 1st) - Each team will play their divisional opponents once over a seven-game regular season.  (Playoffs: May 8th - May 15th) - Each team will play two playoff games, with the top four teams competing for the league title. 

Please note: 

- Teams may receive a bye-week over the course of the season. 
- Teams may receive a double-header over the course of the season.

Wednesday 20 March 2019
Division 1
9:00pmGame of Throw-Ins SurveyMonkeyuOttawa Lees (1)
9:00pmIs It In Yet The Green TeamuOttawa Lees (2)
9:00pmWelch FC Gauge 14uOttawa Lees (3)
Division 2
10:00pmAlcoballics TBDuOttawa Lees (1)
10:00pmUnAtlético Madrid First-Past-the-Post FCuOttawa Lees (3)
Division 3
10:00pmFC Kopenbadly White SharksuOttawa Lees (2)
11:00pmPwC Scrappers Sausage LynxuOttawa Lees (1)
11:00pmLos Primos Moskova FCuOttawa Lees (2)
11:00pmCompany of Fools Star DestroyersuOttawa Lees (3)
Division 4
7:00pmStartled Koalas Ouate de phoqueuOttawa Lees (3)
8:00pmFairly Athletic Messi BunchuOttawa Lees (1)
8:00pmKiss My Pass Tap That PassuOttawa Lees (2)
8:00pmFreaks & Geeks FC Les Honey BadgèresuOttawa Lees (3)
Wednesday 27 March 2019
Division 1
10:00pmGame of Throw-Ins The Green TeamuOttawa Lees (1)
10:00pmWelch FC Is It In YetuOttawa Lees (2)
10:00pmGauge 14 SurveyMonkeyuOttawa Lees (3)
Division 2
11:00pmUnAtlético Madrid Deadlier Panthers of DeathuOttawa Lees (1)
11:00pmFirst-Past-the-Post FC TBDuOttawa Lees (2)
11:00pmAlcoballics Ottawa WanderersuOttawa Lees (3)
Division 3
7:00pmCompany of Fools White SharksuOttawa Lees (3)
8:00pmStar Destroyers Moskova FCuOttawa Lees (1)
8:00pmPwC Scrappers FC KopenbadlyuOttawa Lees (2)
8:00pmLos Primos Sausage LynxuOttawa Lees (3)
Division 4
9:00pmFairly Athletic Freaks & Geeks FCuOttawa Lees (1)
9:00pmTap That Pass Ouate de phoqueuOttawa Lees (2)
9:00pmKiss My Pass Les Honey BadgèresuOttawa Lees (3)
Wednesday 3 April 2019
Division 1
11:00pmGauge 14 Game of Throw-InsuOttawa Lees (1)
11:00pmSurveyMonkey Is It In YetuOttawa Lees (2)
11:00pmWelch FC The Green TeamuOttawa Lees (3)
Division 2
7:00pmOttawa Wanderers First-Past-the-Post FCuOttawa Lees (3)
8:00pmDeadlier Panthers of Death AlcoballicsuOttawa Lees (3)
Division 3
8:00pmWhite Sharks Sausage LynxuOttawa Lees (1)
8:00pmPwC Scrappers Los PrimosuOttawa Lees (2)
9:00pmFC Kopenbadly Star DestroyersuOttawa Lees (1)
9:00pmCompany of Fools Moskova FCuOttawa Lees (2)
Division 4
9:00pmStartled Koalas Freaks & Geeks FCuOttawa Lees (3)
10:00pmMessi Bunch Ouate de phoqueuOttawa Lees (1)
10:00pmTap That Pass Les Honey BadgèresuOttawa Lees (2)
10:00pmKiss My Pass Fairly AthleticuOttawa Lees (3)
Wednesday 10 April 2019
Division 1
7:00pmSurveyMonkey Welch FCuOttawa Lees (3)
8:00pmGauge 14 The Green TeamuOttawa Lees (2)
8:00pmIs It In Yet Game of Throw-InsuOttawa Lees (3)
Division 2
8:00pmOttawa Wanderers UnAtlético MadriduOttawa Lees (1)
9:00pmFirst-Past-the-Post FC AlcoballicsuOttawa Lees (1)
9:00pmDeadlier Panthers of Death TBDuOttawa Lees (2)
Division 3
9:00pmWhite Sharks Los PrimosuOttawa Lees (3)
10:00pmFC Kopenbadly Company of FoolsuOttawa Lees (2)
10:00pmSausage Lynx Star DestroyersuOttawa Lees (3)
Division 4
10:00pmLes Honey Badgères Startled KoalasuOttawa Lees (1)
11:00pmFairly Athletic Ouate de phoqueuOttawa Lees (1)
11:00pmFreaks & Geeks FC Kiss My PassuOttawa Lees (2)
11:00pmMessi Bunch Tap That PassuOttawa Lees (3)
Wednesday 17 April 2019
Division 1
6:00pmGame of Throw-Ins Welch FCImmaculata (3)
7:00pmIs It In Yet Gauge 14Immaculata (1)
7:00pmSurveyMonkey The Green TeamImmaculata (3)
Division 2
8:00pmOttawa Wanderers TBDImmaculata (1)
8:00pmAlcoballics UnAtlético MadridImmaculata (2)
8:00pmFirst-Past-the-Post FC Deadlier Panthers of DeathImmaculata (3)
Division 3
9:00pmFC Kopenbadly Moskova FCImmaculata (1)
9:00pmSausage Lynx Company of FoolsImmaculata (2)
9:00pmStar Destroyers Los PrimosImmaculata (3)
10:00pmWhite Sharks PwC ScrappersImmaculata (1)
Division 4
6:00pmFreaks & Geeks FC Ouate de phoqueImmaculata (1)
6:00pmMessi Bunch Kiss My PassImmaculata (2)
7:00pmTap That Pass Startled KoalasImmaculata (2)
Wednesday 24 April 2019
Division 1
8:00pmGauge 14 Welch FCImmaculata (1)
8:00pmSurveyMonkey Game of Throw-InsImmaculata (3)
9:00pmThe Green Team Is It In YetImmaculata (1)
Division 2
9:00pmOttawa Wanderers AlcoballicsImmaculata (2)
9:00pmDeadlier Panthers of Death UnAtlético MadridImmaculata (3)
10:00pmTBD First-Past-the-Post FCImmaculata (1)
Division 3
6:00pmStar Destroyers PwC ScrappersImmaculata (1)
6:00pmSausage Lynx FC KopenbadlyImmaculata (2)
6:00pmWhite Sharks Moskova FCImmaculata (3)
Division 4
7:00pmMessi Bunch Freaks & Geeks FCImmaculata (1)
7:00pmLes Honey Badgères Ouate de phoqueImmaculata (2)
7:00pmTap That Pass Fairly AthleticImmaculata (3)
8:00pmStartled Koalas Kiss My PassImmaculata (2)
Wednesday 1 May 2019
Division 1
9:00pmThe Green Team Game of Throw-InsImmaculata (1)
10:00pmIs It In Yet Welch FCImmaculata (1)
10:00pmSurveyMonkey Gauge 14Immaculata (3)
Division 2
6:00pmFirst-Past-the-Post FC UnAtlético MadridImmaculata (1)
6:00pmTBD AlcoballicsImmaculata (2)
6:00pmOttawa Wanderers Deadlier Panthers of DeathImmaculata (3)
Division 3
7:00pmLos Primos FC KopenbadlyImmaculata (1)
7:00pmStar Destroyers White SharksImmaculata (2)
7:00pmSausage Lynx Moskova FCImmaculata (3)
8:00pmCompany of Fools PwC ScrappersImmaculata (3)
Division 4
8:00pmFairly Athletic Startled KoalasImmaculata (1)
8:00pmKiss My Pass Ouate de phoqueImmaculata (2)
9:00pmLes Honey Badgères Messi BunchImmaculata (2)
9:00pmFreaks & Geeks FC Tap That PassImmaculata (3)
Wednesday 8 May 2019
Division 1
TBDSemi-Final - 2nd Place 3rd Place TBD
TBDSemi-Final - 1st Place 4th Place TBD
TBDWooden Spoon Final - 5th Place 6th Place TBD
Division 2
TBDSemi-Final - 2nd Place 3rd Place TBD
TBDWooden Spoon - 5th Place 6th Place TBD
TBDSemi-Final - 1st Place 4th Place TBD
Division 3
TBDChampionship Semi-Final - 2nd Place 3rd Place TBD
TBDConsolation Semi-Final - 6th Place 7th Place TBD
TBDChampionship Semi-Final - 1st Place 4th Place TBD
TBDConsolation Semi-Final - 5th Place 8th Place TBD
Division 4
TBDConsolation Semi-Final - 5th Place 8th Place TBD
TBDConsolation Semi-Final - 6th Place 7th Place TBD
TBDChampionship Semi-Final - 2nd Place 3rd Place TBD
TBDChampionship Semi-Final - 1st Place 4th Place TBD
Wednesday 15 May 2019
Division 1
TBDFinal - Winner of Semi-Final Winner of Semi-Final TBD
TBDConsolation Final - Loser of Semi-Final Loser of Wooden Spoon TBD
TBDConsolation Final - Loser of Semi-Final Winner of Wooden Spoon TBD
Division 2
TBDConsolation Final - Loser of Semi-Final Loser of Wooden Spoon TBD
TBDConsolation Final - Loser of Semi-Final Winner of Wooden Spoon TBD
TBDFinal - Winner of Semi-Final Winner of Semi-Final TBD
Division 3
TBDFinal - Winner of Semi-Final Winner of Semi-Final TBD
TBD3rd Place Match - Loser of Semi-Final Loser of Semi-Final TBD
TBDWooden Spoon - Loser of Semi-Final Loser of Semi-Final TBD
TBDConsolation Final - Winner of Semi-Final Winner of Semi-Final TBD
Division 4
TBD3rd Place Match - Loser of Semi-Final Loser of Semi-Final TBD
TBDWooden Spoon Final - Loser of Semi-Final Loser of Semi-Final TBD
TBDConsolation Final - Winner of Semi-Final Winner of Semi-Final TBD
TBDFinal - Winner of Semi-Final Winner of Semi-Final TBD
Change Theme